Temizliğin Püf Noktaları

Ankara Damla Temizlik olarak ev veya ofis temizliğini kendileri yapacak olan ve Ankara Ev Temizliği ve Ankara Ofis Temizliği işlerini kendi başlarına yapacak olan müşterilerimize aşağıdaki önerilerde bulunmayı istedik. Zaman veya ekonomik durumu elvermeyen ve Ankara’da Temizlik Firmamıza temizlik yaptıramayan müşterilerimizin deneyimlerimizden yararlanmasını umarız.

YAĞ VE KİR SÖKÜCÜ

Ankara Damla Temizlik olarak özellikle mutfakların hemen hepsinde yağ ve kir izlerine çokça rastlamaktayız. Buna hiçbir şekilde engel olmak mümkün olmamaktadır ve her mutfakta yağ izine rastlanmaktadır. Fakat her gün veya gün aşırı kullanabileceğiniz kaliteli bir yağ sökücü madde, mutfakların temiz görünmesine aracı olur. Bundan dolayı her mutfakta bulundurulması gereken ürünlerin başında yağ ve kir çözücü bir kimyasal bulunmalıdır. Reklam olmaması açısından isim vermekten kaçınmaktayız ancak Ankara Damla Temizlik olarak bizim kullandığımız markayı sorarsanız Fairy markadan kesinlikle başka marka önermeyiz ve kullanmayız.

ANKARA TEMİZLİKÇİLER

Kullanım Şekli: Biz Ankara Damla Temizlik olarak Fairy markayı benimsemiş olsak da sizlerin tercih ettiğiniz herhangi bir markanın yağ ve kir sökücü spreyini kullanabilirsiniz. Yağ ve kir tutan mutfak tezgahlarına veya diğer bölgelere (özellikle lavabo ve ocaklara) sıkıp birkaç dakika beklemelisiniz. Daha sonra da kirli bölgeyi nemli bir sünger yardımıyla silmeniz fazlasıyla yeterli gelecektir. 

ÇAMAŞIR SUYU

Ankara Ev Temizliği denilince akla ilk gelen ve kadınların vazgeçilmezi olan ürünlerin birisi de Ankara Damla Temizlik olarak bize göre çamaşır suyudur. Gerek banyo ve tuvalet temizliğinde, gerekse mutfak temizliğinde kesinlikle çamaşır suyu kullanılmak gerekir. Evin mutfak ve banyo ve tuvaletinde oluşan her türlü kiri ve mikrobu anında temizleme etkisi vardır.

Kullanım Şekli: Hazırlanan su kabının içine çamaşır suyundan birkaç damla dökülür. Daha sonra bir bezi, bu suyla ıslatarak kirli bölgeyi temizlenmelidir. Tuvaletlere de çamaşır suyu döküp birkaç dakika bekletilebilir. Önemli olan nokta çamaşır suyunun bir kaç dakika bekletilmesidir. Anında dökülürse bir işe yaramaz. Çamaşır suyunun mevcut kirlere nüfus etme faktörü çok önemlidir. Ankara Ev Temizliği yaparken dikkat ettiğimiz konuların başında bu ayrıntılar gelmektedir. Ardından fırça yardımıyla kirlerden arınması gereken bölge iyice temizlenmelidir.

YER PASPASI

Yerdeki kir izlerini pratik bir şekilde çıkarabilmek için bir yer paspasına mutlaka gereksinim duyulur. Piyasada değişik marka ve fiyatlarla çeşitli özelliklerde satılan yer paspaslarının ihtiyacınıza ve cüzdanınıza göre seçebilirsiniz. Biz Ankara Damla Temizlik olarak çok daha profesyonel paspaslar kullanmaktayız fakat sizlerin profesyonel bir paspas kullanmasına gerek yoktur.

 GENEL TEMİZLİK DETERJANI

Evdeki parkeleri, kapıları, dolapları ve camları silmek Ankara Damla Temizlik bizim uzmanlık alanımızdır ancak Ankara Ev Temizliği kendiniz yapacaksanız aşağıdaki satırlarda yapacağımız açıklamalar size yol gösterecektir. Genel temizlik deterjanları son derece işe yarar bir üründür ve her evde mutlaka bulundurulması gerekir. Zevkinize uyan farklı kokulardaki bu deterjanlar hem evinizde oda parfümü etkisi yaratır hem de evinizin ışıl ışıl gözükmesine neden olur.

Kullanım Şekli: Bir kovaya hazırlanan suyun içine bir miktar genel temizlik deterjanından damlatılır. Sonrasında evin her bölgesini bu karışımla silinir. 

MİKROFİBER TEMİZLİK BEZLERİ

Evin her bölgesinde, çok amaçlı kullanabileceğiniz bu bezleri yukarıda sıraladığımız ürünleri kullanmak için evde bulundurmanız şarttır. Özellikle toz bırakmayan temizlik bezlerini tercih edilmelidir. Ankara Damla Temizlik olarak toz bezi ve özellikle püsküllü toz bezi kullanmamaktayız. Mikrofiber toz bezlerini tercih etmekteyiz ve sizlere de mikrofiber toz bezi kullanmanızı önermekteyiz.

Call Now ButtonHemen Arayın