Kan lekesi nasıl çıkar?

Lekeler, özellikle de kan lekesi son derece can sıkıcı lekelerin başında gelmektedir. Burnu sürekli kanayan bir hasta veya kusursuz bir cinayet işlemeyi planlayan bir katil ya da gerdek gecesini yaşayan bir insan için kan lekesi çıkarmak biraz ustalık gerektiren bir konudur. Biz uzman bir Ankara Temizlik firması olarak kanepe, koltuk veya çarşaftan kan lekesinin nasıl çıkarılacağını burada anlatıyoruz. Temizlik konusunda sizlere bilgi vermeye bu şekilde devam ediyoruz. Bir başka yazımızda da sperm lekesine değinecek ve kanepe ve çarşaftan sperm lekesinin nasıl çıkarılacağını anlatacağız. Kan lekesi ve sperm lekesi insanların canını en çok sıkan durumlardandır. Kurumuş kan lekesi de bunlardan en yaygın olanıdır ve geçmesi en zor olan lekeler arasında görülür. Çünkü kan bulaştığı kumaşın içerisine çabuk sızar ve adeta çıkmak bilmez bir lekeye dönüşür. Kıyafetin yanı sıra fayans, halı, külot, yatak ve koltukta kan lekesi çıkarmak da zordur. Bu noktada, kurumuş kan lekesi nasıl çıkar sorusunun yanıtını arayanlar bugün bu sorularının cevaplarını bu satırlarda bulacaklardır. Kan lekesini çıkaran pratik yöntemler bir kaç türlüdür. Kıyafet, külot, küvet fayansı, halı, yatak ve koltuktan kan lekesi nasıl çıkar, hangi yöntemler ile geçer?

ÇARŞAFTA KAN LEKESİ

Eğer kan lekesi yeni bulaşmış ise uygulamanız gereken yöntem soğuk su ile hemen yıkama yöntemidir. Yeni kan lekesi henüz bulaşan giysinin üzerine zaman kaybetmeden soğuk su dökülmeli ve iyice ovulmalıdır. Kan lekesi o an çıkacak ve yok olup gidecektir. Ankara Ev Temizlik Firması olarak bu tarz lekeler en çok karşılaştığımız lekelerdendir.

ANKARA TEMİZLİK

Kurumuş kan lekesi çıkarmak taze kan lekesine göre biraz daha zordur. Eğer siz de Ankara Temizlik Şirketi gibi kurumuş kan lekesi çıkarmak istiyorsanız, tuzlu su yönteminden yararlanmanız gerekmektedir. Bunun için yapılması gereken işlemler şu şekildedir. Tuz ve suyu karıştırarak bir macun kıvamına getirin. Oluşan bu karışımı kanepenin, koltuğun, külotun veya kan lekesini nereden çıkarmak istiyorsanız oradaki kan lekesinin üzerine sürün. Ardından bulaşık süngeri ile kurumuş kan lekesi olan bölgeyi iyice ovalayın. Böylelikle, kan lekesi çıkacaktır.

DİŞ MACUNU İLE KAN LEKESİ ÇIKARMAK

Kurumuş kan lekesi çıkarmak için uygulanan en kolay yöntemlerden birisini de Ankara Temizlik Firması olarak anlatmaya devam edelim. Kurumuş kan lekesini çıkarmak için lekeye diş macunu sürmektir. Kurumuş kan lekesi çıkarmak istediğiniz bölgeye diş macunu sürün ve 20 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra, temiz bir bez yardımı ile diş macununu iyice temizleyin. Leke kısa süre içerisinde ortadan kalkacaktır.

Call Now ButtonHemen Arayın