Koronavirüse Karşı Ev Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Ev Temizliğinin Koronavirüste Püf Noktaları

Koronavirüs tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önemli bir sağlık sorunu olmaya devam ediyor. Peki koronaya karşı ev nasıl temizlenmelidir? Astımlı ve alerjik çocukları etkilemeyecek temizlik nasıl yapılmalıdır? Sağlık Bakanlığınca da yayınlanan rehberde dezenfeksiyon için önerilen ürünler ve özelliklere yer verilmiştir. Sincan temizlik şirketi olarak bu önerilere dikkat etmekte ve uygulamaya gayret göstermekteyiz. 

Bu rehberde anlatılanlara göre temizlik yapılmadan önce odanın iyice havalandırılması ve daha sonra temizliğe başlanması gerekir. Zeminler ve duvarların klorsuz hidrojen peroksit ile temizlenmesinin yeterli olduğu bildirilmektedir. Bu madde, hem kokusunun fazla olmamasıyla, toksik olmamasıyla ve deterjan görevi görmesiyle avantajlıdır. Mükemmel temizleme özelliği olan çevre dostu bu madde, işinizi çok kolaylaştıracaktır. Ayrıca Sincan’daki temizlik şirketi aracılığı ile alacağınız hizmetle zamandan tasarruf edeceksiniz. 

Bu maddeyi içeren temizlik malzemelerinin bazı yüzeylere zararlı olabileceği de bildirilmiştir, bu yüzden kullanırken dikkatli olunması önerilir. Ayrıca, çamaşır sularını kullanmadan önce, son kullanma tarihinin geçip geçmediğine bakılması ve geçmişse kullanılmaması faydalı olacaktır. Çamaşırlar nasıl yıkanmalı? Virüslerin yayılmaması için kıyafetleri sallamayın ve mümkün olduğu kadar yüksek ısıda yıkamaya çalışın. Çamaşır sepetlerini de hidrojen peroksit içeren çamaşır suları ile silebilirsiniz. Bütün bunlara gerek kalmadan Sincan ev temizlik şirketi ile iletişime geçerek hiçbir zahmete girmeden ev, ofis, villa, bina, apartman gibi yaşam alanlarınızı temizletebilirsiniz.

Koronavirüse Karşı Ev Temizliği Nasıl Yapılmalıdır? Sincan Temizlik

Evde alerjik nezle ve astımı olanlar için nasıl temizlik yapılmalı?

Alerjik nezleli çocukların burunları, astımlı çocukların akciğerleri çok hassastır bu yüzden kokusu yoğun olan, parfümlü yumuşatıcılar kullanılmamalıdır. Özellikle; klorlu çamaşır suları kokuları nedeniyle alerjik nezleli ve astımlı çocuklarda tetiklenme meydana gelebilir. Bunun sonucu olarak çocukta; burun tıkanması, hapşırmalar, nefes sıkışması ve öksürme görülebilir. Herkesin evde olduğu bu dönemde çocukların temizlik yapılırken ayrı odada durması ve kokusu az temizlik malzemelerinin kullanılması önemlidir. 

Özetlersek; evde temizlik yaparken, zemin ve duvarların kokusu az olan hidrojen peroksit içeren çamaşır suları kullanılması uygun olur. Klorlu çamaşır suları kokuları nedeniyle, özellikle astımlı ve alerjik nezlelilerde tetikleme yaparak burun tıkanması ve astım krizine neden olabilir. Siz de ücretsiz keşif olanağı sunan uygun fiyatta Sincan profesyonel temizlik hizmeti almak isterseniz bizle iletişime geçebilirsiniz. 

Call Now ButtonHemen Arayın