No Frost Buzdolabı İç ve Dış Yüzey Temizliği Nasıl Yapılır?

Buzdolabı Pratik Temizleme Yöntemleri- Sincan Temizlik

Buzdolabı temizliğini ihmal etmek hem kötü kokuların hem de bakterilerin oluşmasına yol açabilir. Buzdolabını açtığınızda kötü koku alırsanız önce sorunun kaynağını bulup onu dolaptan çıkarmalı ve sonrasında genel bir temizlik yapmalısınız. Bu gibi durumlar buzdolabı temizleme vaktinin geldiğinin de bir göstergesidir. Siz de profesyonel temizlik için Sincan temizlik şirketi ile iletişime geçebilirsiniz. Ankara’nın tüm bölgelerine uzman kadro tarafından sunulan her türlü temizlik için Ankara Damla Temizlik şirketine ulaşabilirsiniz.

İşte size buzdolabı temizliği için birkaç püf noktası;

Buzdolabını temizlemeden önce fişini çekmeli miyim?

Öncelikle buzdolabını temizlemeye başlamadan önce kendi güvenliğiniz için buzdolabının fişini çekin ve ardından yiyecekleri çıkarıp tezgâhınıza koyun.

İster buzdolabının bir bölümünü ister tamamını temizlerken içini boşaltmanızda fayda vardır. Bu şekilde biriken lekeleri daha iyi fark eder ve daha iyi bir temizlik çıkarırsınız. Çıkarılan bölmeleri deterjanla yıkayın ve bol su ile durulayın. Eğer inatçı lekeler var ise sert bir fırça kullanabilirsiniz. Bu karışımın içine 4 yemek kaşığı sirke ve 2 yemek kaşığı karbonat ekleyerek etkisini artırabilirsiniz.

Sebzelerinizi poşette saklamamaya özen gösterin. Çünkü poşette duran sebzeler daha çabuk bozulabilir. Bunun yerine kâğıt havluya veya pamuklu kumaş torbaya sarabilirsiniz.

Buzdolabını temizlemeye bir türlü vakit bulamıyor musunuz? Bu işi sürekli erteliyor musunuz? O zaman Sincan temizlik şirketleri imdadınıza yetişecek, sizlere uygun fiyatta profesyonel temizlik sağlayacaktır. 

Buzdolabı Pratik Temizleme Yöntemleri- Sincan Temizlik

No Frost Buzdolabı Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dondurucu bölümünü temizlemek için öncelikle dondurucuda buzlanma varsa buz çözdürme işlemini seçebilirsiniz.  Buzdolabının dondurucu bölümü No-Frost özellikli ise direk temizleyebilirsiniz. Sprey bir şişe içine 1 yemek kaşığı sirke ve 1 yemek kaşığı karbonat koyup şişeyi iyice çalkalayın. Dondurucunun her yerine bu karışımı püskürtün ve bir sünger yardımıyla silin.

Buzdolabının lastiğini de temizlemek istiyorsanız hiç kullanılmamış diş fırçasını hafif ıslatıp biraz karbonat döküp lastiğin iç kısımlarını kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Daha sonra nemli bir bezle lastiği silin.

Ayrıca buzdolabı dış yüzey temizliğinde mikrofiber bez kullanmaya özen gösterin. Yukarıda anlatılan karışımları kullanarak temizleyebilirsiniz. Eğer bu tip detaylı temizliklere vaktiniz yoksa Sincan temizlik yardımınıza koşacaktır. Siz de fiyat teklifini web sitemiz üzerinden alabilirsiniz. 

Call Now ButtonHemen Arayın