Şarap lekesi nasıl çıkar?

Ankara Temizlik Firması olarak lekelerle savaşmak gibi ayrı bir misyona sahip olduğumuzu da bildirmek isteriz. Ankara Ev Temizliği ve Ankara Ofis Temizliği çalışmalarımızda karşılaştığımız leke türleri arasında şarap lekesi de Ankara Damla Temizlik olarak temizlememiz gereken diğer bir leke türüdür.

ŞARAP LEKESİ

Ankara Damla Temizlik olarak yanınızda olamadığımız ve bizden Ankara Ev Temizliği hizmeti alamadığınız durumlarda giysi veya kumaşlardan şarap lekesini nasıl çıkaracağınızı sizlere kısaca anlatmak istiyoruz. Daha sonra da halıdan şarap lekesi çıkarma yollarını anlatarak yazımızı sonlandıracağız. Öncelikle leke temizlerken sıcak su kullanmamalısınız çünkü sıcak su lekenin kumaşa daha derin işlemesine neden olabilir. Lekeli ve nemli kumaşa öncelikle tuz bastırmanız gerekir.

ANKARA TEMİZLİK

Şarap lekesi giysilere bulaştığı zaman daha da inatçı bir leke durumuna gelebilir. Ankara Temizlik Şirketi olarak inatçı lekeler bizim uzmanlık alanımızdır. Fakat halıdaki şarap lekesi daha da inatçıdır. Halınıza şarap dökülmesi halinde hızlı işlem yapmak çok önemlidir. Hızlı işlem konusunda ise Ankara Temizlik Firmaları arasında birinciliği kimseye bırakmayız. Halıdan şarap lekesi temizlik için adeta zamanla yarışmak gerekir. Doku tam olarak şarabı emmeden önce kağıt havlu yardımı ile dökülen şarabı dokudan uzaklaştırmalısınız. Kağıt havlu yardımı ile halıya dökülmüş olan şarabı temizlerken kesinlikle silme ve ovma şeklinde hareketler ile lekeyi yaymamanız gerekmektedir.

GİYSİ ŞARAP LEKESİ

Biz Ankara Temizlik Firması olarak leke çıkarma işini son derece başarılı şekilde gerçekleştiririz. Öncelikle doku üzerindeki şarap, kağıt havlu tarafından emilerek temizlenmelidir. Biraz baskı sonrası bir miktar şarabı hemen kağıt havlu hemen yenisi ile değiştirilerek aynı işleme bu şekilde devam edilmelidir. Kağıt havlu yardımı ile henüz halı tarafından emilmemiş olan şarabın büyük kısmı halıdan uzaklaştırılmış olacaktır. Kalan şarabı dokudan ayırabilmek için bir miktar soğuk su dökmelisiniz. Soğuk su şarabın çözülmesine neden olacak aynı zamanda fazla su dökerseniz leke halınıza yayılacaktır. Bir miktar soğuk su döktükten sonra, renksiz temiz bir bez yardımı ile silme işlemine devam etmelisiniz.

HALIDA ŞARAP LEKESİ

Son olarak Ankara Temizlik Şirketi olarak size önerimiz leke üzerine bir miktar tuz dökmeniz ve tuz şarabın bir kısmını emmesini beklemeniz şeklinde olacaktır. Karbonat ve bir miktar suyu karıştırarak leke üzerine dökerek tuza alternatif bir uygulama gerçekleştirebilirsiniz, karışım kuruduktan sonra halı üzerinden elektrik süpürgesi ile süpürmeniz gerekmektedir.

Call Now ButtonHemen Arayın