Tencere Tava ve Demlik Temizliği

Ankara Temizlik Şirketi olarak bu yazımızda size Tencere Tava Demlik Temizliği konusunda bilgi vereceğiz. İnsanlığın var oluşundan bu yana yemek içmek yaşamın devamı için olmazsa olmazlardandır. Her dönemde farklı türde tencere, tava, çay demliği, çatal,  kaşık,  bıçak ve daha bir çok ürün yaşamımızda önemli bir yer almıştır. 

Çaydanlık Temizliği

Her sabah çay demlemek için ocağa koyduğumuz çay demliği bir süre sonra sık kullanımdan kaynaklanan yağ, kir, kireç ve çayın ham maddesi nedeniyle kararmaktadır. Ayrıca kim sevmez ki evde mis gibi kokan sıcak yemekle karşılaşmayı. Her gün kahvaltı ve yemeklerde masalarımızda çatal, bıçak, kaşıkların kim istemez ki pırıl pırıl olmasını. Biz de Ankara’da Temizlik Firması olarak Ankara Ev Temizliği yaptığımız mekanlarda bu konuya ayrıca dikkat etmekteyiz.

Tava Temizleme İşlemi

Aslında çözümü çokta zor değil. Belli aralıklarla yapacağınız işlemler sizi bu dertten kurtarabilir. Tencerelerin, tavaların dibinin kararması her evde büyük bir sorundur. Yağ artıkları,  ocak üstünde ya da fırında kirler pişiyor. İyi temizlenmesi için öncelikle kirin yumuşatılması gerekir. Böylece önce kirin sertliğini almış oluruz. Doğal ürünlerle yaptığımız işlemler sayesinde kuşları, arıları, balıkları çocuklarımızı kendimizi de korumuş oluruz.  Böylelikle hem doğayı korumuş  hem de yaptığımız işlem sonrası iyi sonuçlar elde etmiş oluruz. Biz Ankara Temizlik olarak sadece evlerde ofislerde sizlerle birlikte değiliz. Yaşamınızı kolaylaştıracak sizlere zaman kazandıracak bilgilerle de bir arada olacağız.

Ankara Temizlik Şirketi

Öncelikle her evde bulunabilecek doğal,  maliyeti ucuz birkaç malzemeyle yapılabilecek işlemi sizlere aktarmak istiyorum. Olmazsa olmazımız karbonat, bir miktar sirke,  limon tuzu. Önce büyükçe bir kap içinde sıcak su ile kirin yumuşamasını sağlayın. Ardından bir tencereye biraz karbonat  bolca limon tuzu ilave ettiğiniz  tencere ya da demliğe biraz da sıcak su ilave edin bir saat kadar kaynatın. Sonrasında sert bir süngerle çelik tencere  ya da demliği biraz ovun. Ardından bolca suyla durulayın. İlk günkü gibi parladığını görecek mutlu olacaksınız. Tencere Tava ve Demlik Temizliği bu şekilde yapılır.

Tencere Temizliği

Demlik ya da tencerenizin dışındaki yanmış, kararmış görüntüsünün giderilmesi için diş macunu da çok iyi sonuç verir. Önce, sorunlu alana diş macunundan sıkın. Sonra sert bir süngerle iyice ovun. İşlem bittikten sonra kirden , yağdan eser kalmayacak sizlerde göreceksiniz. Bu işlemleri rutin aralıklarla tekrarlarsanız kir ve kireç artıkları sizleri eskisi kadar yormayacaktır. Biz Ankara Damla Temizlik olarak daima sizlere bir telefon uzaklıkta olacağız. Arayın gelelim, evlerinizi güzelleştirelim.

Call Now ButtonHemen Arayın